Український Херсон

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Урок нетолерантності від УПЦ МП
20 червня 2011 року відбулась нарада керівництва Херсонської обласної державної адміністрації з представниками релігійних організацій Херсонщини. Представники УПЦ Московського Патріархату зірвали зібрання, продемонструвавши не бажання бути присутніми на заході, поруч з іншими конфесіями. Причиною для такої поведінки стало їхнє не бажання слухати доповідь представника Київського Патріархату. Попри особисті спроби губернатора переконати їх залишитися, протоієрей Василій Поценко і секретар Херсонської єпархії УПЦ МП Феофан Михайлов покинули приміщення.
 
 
 
Примирення чи війна?
 
Причиною для такої поведінки представників УПЦ МП стала реакція на доповідь секретаря Херсонської єпархії УПЦ Київського Патріархату, присвячена початку радянсько-німецької війни 22 червня 1941 року, яке пропонувалося підписати всім релігійним громадам області. В зверненні отця Іоанна Замараєва йшлося зокрема про необхідність прощення та примирення напередодні чергової річниці війни, виходячи з християнської етики прощення та покаяння. Згідно тексту звернення, нинішня річниця 22 червня: «День скорботи і пам’яті загиблих і це достатній привід замислитися над нашою історичною долею. І хай невпевнено, але все таки простягнути один одному руки. Цього дня ми повинні єднатися у помислах, духовних зусиллях та вчинках заради миру і добра, суспільної злагоди та гармонії. Закликаємо Вас, дорогі браття і сестри, піднести свої молитви до Всемилостивого Бога, аби у нашій країні вщухли пристрасті, завжди панував дух терпимості, миру і благодаті!». 
 
Вочевидь, речники Московського Патріархату в Херсонській області навіть напередодні трагічної річниці початку радянсько-німецької війни не здатні продемонструвати перед своїми колегами з інших релігійних інституцій адекватної поведінки і толерантності. Схоже, що причиною такої реакції є навіть не саме звернення отця Іоанна Замараєва про День скорботи і пам’яті загиблих, а звичайна присутність інших представників християнських церков на згаданому зібранні в Херсонській обласній державній адміністрації, адже це не дозволяє УПЦ МП бути монополістом у стосунках з місцевою виконавчою владою. 
 
З іншого боку, така нахабна поведінка, продемонстрована речниками УПЦ МП в Херсонській області вкотре підкреслює відсутність віротерпимості та толерантності в церкві, навіть в питаннях, які не мали б викликати жодних суперечок.

Дійові особи
Звернемо увагу і на особи тих людей, які мали представляти УПЦ Московського Патріархату на вищезгаданій нараді з керівництвом Херсонської області. Особливої уваги заслуговує особа Феофана Михайлова, секретаря Херсонської єпархії УПЦ МП. Феофан Михайлов нещодавно переведений на цю посаду з Джанкою, де він був на аналогічній посаді в Джанкойській єпархії УПЦ МП. Як виявилося, Феофан Михайлов є громадянином Російської Федерації, що суперечить чинному законодавству України про церковну діяльність на території країни, згідно якого, особи без громадянства не мають права на подібні дії. Попри наші спроби взяти коментар у єпископа Івана про його підлеглого Феофана Михайлова, а також про причини неадекватної поведінки його речників на нараді в ОДА, його телефон залишається або вимкнутим або ієрарх не бере слухавки.
 
Сухий залишок
 
Необхідність релігійного миру і збереження реального балансу між релігійними організаціями в України можлива лише за умови визнання всіма учасниками цього процесу взаємної суб’єктності і поваги один до одного. Будь-які спроби УПЦ Московського Патріархату поводитися як єдина християнська конфесія в Україні не тільки приречена на провал, але й змушує по-новому ставитися до її речників та діяльності, оскільки відсутність толерантності в їхніх діях вимагає швидкої реакції всіх інших церков. Замість того, аби демонструвати християнські чесноти і принципи, речники УПЦ Московського Патріархату все більше показують суспільству власну неготовність до усвідомлення того факту, що кожна церква мусить служити власному народові, а не окремим керівникам і бути відокремленою від питань наживи, влади і протистояння. 


Станіслав Федорчук 
 
 

Головне меню

Любешів

Пошук

Ціни на паливо

Зв'язок з сервером відсутній...

Друзі сайту


Банер
Банер

 

 


Опитування

Затримання студентів за розклеювання листівок- це: