Український Херсон

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
На Херсонщині встановили козацький хрест на могилі воїна УПА
Завдяки наполегливій праці активістів благодійної ініціативи «Героїка», на могилі стрільця Української Повстанської Армії Йосипа Пилипчака з’явився козацький хрест. Над пам’ятником працювали майстри з Черкащини: Андрій та Олег Собченки, Максим Покотілов. Кожен з них пожертвував для доброї справи необхідні матеріали та не взяв за роботу над пам’ятником жодної копійки.  Козацький хрест став останнім подарунком для пана Йосипа. 
 
Також благодійна ініціатива «Героїка» висловлює подяку всім небайдужим та жертводавцям: донці Йосипа Пилипчака пані Надії Войткевич та її родині (850 грн), Владиславу Куценку (100 грн), Артуру Шерстобитову (100 грн), Павлу Подобєду (100 грн) та Павлу Шелухіну (допомога у монтуванні пам’ятника). На зібрані кошти хрест було доставлено з Корсуня-Шевченківського (Черкащина) до с. Кіндійка (Херсонщина) та встановлено на сільському кладовищі.

Довідка.
 
Пан Йосип народився 26 жовтня 1926 року на Старосамбірщині (Львівська область). Весною 1942 року вступив до лав Організації Українських Націоналістів (революційної) та включився у збройну боротьбу за українську державність. Обіймав посаду станичного юнацтва ОУН (р). У 1944 році потрапив у більшовицьку засідку. Був засуджений до 10 років таборів та 5 років заслання. До 1970 року перебував на поселенні у Комі АРСР. У 1970 році отримав дозвіл на повернення в Україну, однак був позбавлений права вертатися до Західної України. Оселився в селі Кіндійка, що біля Херсона. Працював ковалем. Був членом Херсонського братства ветеранів ОУН-УПА. Найліпшими друзями пана Йосипа були воїни УПА та підпільники ОУН, які також мешкали на Херсонщині: Іван Терлецький, Богдан Яремко, подружжя Василя та Стефанії Стебельських.
Пан Йосип заповідав, щоб його поховали в однострої УПА з усіма нагородами та вкрили труну червоно-чорним прапором ОУН.
 
 
 
 
 
 
 
 

Головне меню

Любешів

Пошук

Ціни на паливо

Зв'язок з сервером відсутній...

Друзі сайту


Банер
Банер

 

 


Опитування

Затримання студентів за розклеювання листівок- це: