Український Херсон

  • Збільшення розміру шрифта
  • Звичайний розмір шрифта
  • Зменшити розмір шрифта
Суд оштрафував "регіонала" за побиття журналіста у Херсоні
Суворівський районний суд Херсона визнав депутата міської ради Херсона від Партії регіонів Віктора Шевчука винним у нанесенні 14 вересня 2010 року легких тілесних ушкоджень керівнику Херсонської обласної організації Комітету виборців України, журналісту Дементію Білому. Як повідомив Білий, вирок був оприлюднений сьогодні.

«Суд визнав Шевчука винним, він зобов'язаний сплатити штраф у роз��ірі 850 грн. або ж відпрацювати на громадських роботах, ч. 1 статті № 125 Кримінального кодексу Україні», - повідомив журналіст.

«Крім того, суд засудив Шевчука виплатити мені грошову компенсацію за моральну шкоду у розмірі 4 тис. грн», - зазначив Білий.

Вирок вступить в силу через 15 днів.

Нагадаємо, у Херсоні під час звіту мера 14 вересня 2010 року до зали не хотіли пускати журналістів і опозиційних депутатів. Коли їх нарешті пустили і Дементій Білий поставив меру запитання про факт недопуску, його виштовхали із зали у фойє, де сталася бійка.

На Дементія Білого було складено протокол про адміністративне порушення як на ініціатора бійки. А сам він подав до прокуратури заяву про побиття та перешкоджання журналістській діяльності, однак справу за статтею про перешкоджання так і не було порушено.

Натомість прокуратура порушила кримінальну справу проти іншого учасника бійки Віктора Шевчука за фактом нанесення Білому легких тілесних ушкоджень (ч. 1 статті 125 ККУ).

У судових процесах Білий виступав як обвинувачений і як постраждалий. Суд не знайшов адмінправопорушення (хуліганства) в його діях. Згодом суддя об'єднала дві справи в одну і скерувала її на дорозслідування. У результаті дорозслідування слідчий висунув Білому звинувачення в нанесенні умисних легких тілесних ушкоджень.

У серпні цього року справу проти Білого закрили.

Як повідомлялося, 45 європейських правозахисних організацій закликали владу України зупинити переслідування та тиск на правозахисників, журналістів та дослідників, у тому числі і Дементія Білого.
 
Український тиждень 
 
 

Головне меню

Любешів

Пошук

Ціни на паливо

Зв'язок з сервером відсутній...

Друзі сайту


Банер
Банер

 

 


Опитування

Затримання студентів за розклеювання листівок- це: